خواب دیده‌ام... خانه ای خریده‌ام... بی‌پرده، بی‌پنجره، بی‌در، بی‌دیوار...


حرفم نمی آید . حرف زدن سختم شده ! نوشتن بیشتر... به جایش هی دلم خواندن می خواهد.
موهام را کوتاه کردم. انگار نه انگار که چه ذوق کرده بودم به بلندیش. رفته بودم برای ابرو... بعد گفتم حالا که تا آرایشگاه آمدم یه کم مرتبش کنم مثلن! بعد نمی دانم چه شد یک هو که به خانومه گفتم کوتاهش کند... خانومه هم یک ژورنال داد دستم.. من هم خیلی خجسته و سرخوش یک مدل شلوغ انتخاب کردم برای اولین بار!
من آدم ِ سبک سنگین کردن های بیش از اندازه ام... آن قدر تصمیم هام  را می گذارم وسط و دورش چرخ می خورم که از تمام زاویه ها ببینمش که آخرش سرگیجه می گیرم می گذارمشان کنار کلاً! تصمیم های این طوری بی هوا برای من یعنی حال ِ خراب... یعنی به خودم گفتن ِ "بیا چنگ بزنیم به هرچیزی ببینیم خوب می شویم الا!" یکی از وقت هایی که به خودم می گویم "الا" آن وقت هاست که خیلی جدی و بی امیدم...! حالا قیافه ام را دوست دارم و مدل تازه ی ابروهام را هم... بعد می بینم چه غمگینم باز.
فکر می کنم توی زندگیم هیچ چیزی سر جای خودش نیست... هیچ چیزی آنی نیست که باید می شد. از این بازاریابی کوفتی بگیر که حتی نمی توانم آرزو کنم برای خودم که ارشد قبول بشوم، بس که می دانم دوباره می افتم توی یک درمانده گی حال بهم زن ِ تازه با این وضع که حالم از این رشته بهم می خورد... تا خودم... و آقای او حتی...!

بهش می گویم می خواهم ولش کنم... می گویم خسته ام از همه ی زندگیم... می گوید : "حق داری ..." و من بدتر وحشی می شوم! کدام حق؟ کی گفته که من حق دارم؟ می گویم باید الان بگوید "به تخ....مم " و بگذارد برود بس که اذیتش کرده ام/می کنم. می گویم خسته شدم از این همه خوبی اش! که من اصلن شایسته ی ترک شدنم الان! که دلم می خواهد ولم کند یکی! که اصلن دوست دارم آقای او را بگذارم بروم... که اصلن دیگر نمی فهمم دوستش دارم یا ندارم؟ و هی از مهربانیش در برابر اخلاق گندم عصبانی می شوم...!

دلم مامانم را می خواهد. و بغض می کنم مدام... و "شکیبایی" دارد می خواند: راستی خبرت بدهم خواب دیده‌ام خانه ای خریده‌ام... بی‌پرده، بی‌پنجره، بی‌در، بی‌دیوار ... هی بخند...!  و من اشک هام سر می خورند بی صدا که خانه ام کجای این دنیاست که منِ بی سامان این همه بی خانه مانده ام؟!
که می خواند : یادت می‌آید رفته بودی خبر از آرامش آسمان بیاوری؟ و من بیشتر یکی چنگ می زند سینه ام را ... که می دانم بعدش یک طور ِ آه دارِ بی امیدی می گوید:  نه ری‌را جان! ... و من هی دلم بسوزد و ... و هی زیر لب همراهش بخوانم:
از نو برایت می‌نویسم
حال همه‌ ما خوب است ! ... اما تو باور نکن ...

 

 

پیوست : پیوست باید صدای غمگین مردی می بود ... اما پرشین گیگ نداریم !

پیوست تر : دین َم ادا نمی شد ! ...

http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://my--immortal.persiangig.com/audio/Nameha-Shakibaee-1.wma

 

/ 16 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ناتالی

نه اصلن...البته بستگی به تحمل خودت و کار دکتر داره...بعضی دکترا اینقد با آدم حرف میزنن که اصلن نمیفهمه کی چیکار کرد...

little idealist

مرد بقال از من پرسید چند من خربزه می خواهی؟ من از او پرسیدم دل خوش سیری چند؟؟ ....

ریحان

الی هی از دیشب میآیم خانه ات، دم در می رسم، دستم را میگذارم روی زنگ، لحظه آخر پشیمان میشوم. باورت نمیشود چند بار از دیشب آمدم و رفتم. هی دست گذاشتم روی زنگ و رفتم. می دانی نمی دانستم آن وقت شب در بزنم، بیدارت کنم، ببوسمت، بعد یگویم حرفهایت را شنیدم، ولی نمی دانم چه باید بگویم. نمی دانستم الی. هنوز هم نمی دانم. حرف هایت هی از دیشب توی ذهنم میرود بالا هی می آید پایین. هی آنجا که دلتنگ مادرت هستی، بغض می منم، هی به خانه بدون پرده ات فکر میکنم. به اینکه حال ما خوب است، حال تو خوش... الی !

ریحان

مجبور شدم عوضش کنم. خونه بودیشون؟ به وسط قبلی اول اسم منو اضافه کن

بالالایکا

چند وقتی چکت نکردم.قهر نکرده بودم هاااا ! یه کمی تو ذوقم خورده بود. از وقتی اون مطلب راجع به فرند شیپت رو خوندم ، ناخوداگاه کات شدم . بعدش امروز دلم هواتو کرد . هوای خودمو وقتی همسن تو بودم . و اینقد حالم بد بود که یه روز تو دفتر خاطراتم نوشتم : میخوام یه شکوفه ی بزرگ بزنم روی همه ی زندگی . (آخه تو عهد شاه وزوزک دفتر خاطرات نقش وبلاگ یک طرفه رو بازی میکرد !) هیچ چیز زندگی خوشحالم نمیکرد حتی (او) های دور و برم.مخصوصا اونایی که هیچ جوری از دستم دلخور نمیشدن و بیخیالم نمیشدن و جک نمیخوردن و اهل پیچوندن هم نبودن !بعد ترش دیدم تقصیر تو چیه اگه برای من این دو تاکلمه تو ادبیاتت تابوئه ؟ من که نباید خودم رو از وجود نازنین تو محروم کنم و نوشته های قشنگت که حال آدم رو خوب میکنه و معلومه اون تو تو ها داره یه اتفاقات خوب توی ذهن یه آدم دوست داشتنی میگذره. امروز که متنی رو که خودم تو هفده سالگی روی آینه ی اتاقم نوشتم روی پیجت دیدم ،فهمیدم که آدرس رو درست اومدم !" هرگز کسی اینگونه فجیع به کشتن خود برنخواست که من به زندگی نشسته ام " از اون روز سی سال میگذره اما سرهای سودایی هرگز فرود نمی آیند.

یهدا

حال ماهم خوب است...اما تو باور نکن[پلک]

sara

میدونی ال دارم کتاب ورونیکارو میخونم...بعد میدونی دختره هم سن و سال ماست که خودشو میکشه.نه شکست عشقی داره نه فقر.نه زشت نه تنهاس...هیچی...و اینکه همه چی خوب و عادی و معمولی ناراحتش میکنه.بعد خودشو میکشه.نمیمیره اما حالش جوری که تا چند روز دیگه قلبش از تپش می ایسته. قبلا یه بار خوندمش.اما باز میخونمش...میدونی ال...زندگی خیلی جا داره.ما سنی نداریم.حالا حالا ها قراره ناامید شیم...بترسیم...بخندیم...گریه کنیم...چیزای تکراری ببینیم...یه چرخی تو محله مون که سال هاست توش زندگی میکنیم بزنیم و یهو یه چیز جدید کشف کنم که بوده و ما نمیدیدمش...اره.اوووووووه خیلی چیزا. اما یه روزی میمیریم.غیر اینه؟پس باید هر جوری که میخواهیم باشیم.باید دیوونه باشیم. هی نمی دونم دقیقا چی میخوام بگم،و اصلا نمیونم چرا چرا کامنت دونی تورو باز کردم دارم تند تند مینویسم. اما خدا کنه تو خریدات این کتاب هم باشه.

ژولیت

تمام دیشب داشتم به این شعر گوش میدادم با صدای خسرو شکیبایی [ناراحت]

sara

منم درباره ی متعصب بودنش باهات موافقم.اما بعضی حرفاش منطقیه.وقتی به دختره میگه تا حالا اوجلذت و دیدی؟ال یهو با خودم گفتم سارا!تا حالا دیدی اوج لذتو؟دیدم نه.یا خیلییییییییییی کم.یعنی به زور پیدا کردم اون لحظه هارو میدونی دوست دارم مثل تو خواب بخندیم.:*

ورون

یه جور خوبی درکت می کنم. یه جور عمیقی. اینکه دوست داری فرار کنی از خودت و او. اینکه زندگی یه طور بدی است. که همیشه همین طوری بد بوده است و تا ابد هم... من آدم های زیاد خوب رو زیاد نمی تونم دوست داشته باشم. دست خودم نیست. به نظرم میاد آدم ها همیشه باید یه جای تیزی داشته باشن گوشه های خوشون که دست آدم رو پاره کنن و خون بیارن. این طوری وقتی ردشون توی بدنمون می مونه... موندگار تر می شن... نمی دونم... حال همه ی ما خوب است ال! می دونم که باور می کنی عزیز دلم